ימי גיבוש לחברות

תוכן עניינים

ימי גיבוש לחברותימי גיבוש לחברות

בכל חברה יש צוות עובדים מסור ומקצועי המשפיע רבות על ההצלחה העסקית שלה, כיוון שהם למעשה חלק מהמנוע המרכזי המניע את גלגלי החברה ותורם להמשכיותה. כדי לעודד את העובדים להמשיך בעבודתם המסורה כדאי לכל מנהל ובעל עסק להעצים את החוויה החיובית שלהם ממקום עבודתם, ולאפשר להם להתאוורר ולנקות את הראש בצורה מהנה ומשוחררת שתוציא אותם משגרת העבודה.

הדרך לעשות זאת היא באמצעות תכנון ימי גיבוש לחברות, שזוהי אחריות שכל מנהל חברה צריך לקחת על עצמו. כיוון שמדובר על תכנון יום כיף לחברות גדולות יחסית המחזיקות מספר גדול של עובדים, כדאי לדעת כיצד לתכנן זאת בצורה היעילה והטובה ביותר – ולשם כך ריכזנו במאמר הנוכחי את כל הדגשים, טיפים ומידע שכדאי לדעת על תכנון ימי גיבוש לצוות ולחברות וארגונים.

מה היתרונות בתכנון ימי גיבוש לחברות?

על מנת להצליח לשמר את המורל הגבוה של העובדים ממקום עבודתם, חשוב להוציא אותם לפעילויות מהנות ושוברות שגרה כחלק ממסגרת העבודה בה הם נמצאים. בשונה מבילויים חברתיים פרטיים בהם עובדים משתתפים לאחר יום העבודה, ימי גיבוש לחברות נועדו לחבר חברתית בין צוות העובדים המאיישים משרות שונות בחברה וכך לרקום קשרים בינאישיים ומקצועיים טובים יותר בין כולם.

באמצעות חוויות חברתיות משותפות שיהיו לכל העובדים, הם יוכלו להרגיש שבעי רצון ממקום עבודתם, מהקולגות שעובדים יחד איתם וכתוצאה מכך ימשיכו לבצע את עבודתם בצורה הטובה ביותר.

מה המטרה בימי גיבוש?

כיוון שימי גיבוש לצוות עובדים בחברה נועדו ליצור חיבורים חברתיים בין המשתתפים, יש להבדיל בין פעילויות חברתיות אישיות לבין פעילויות חברתיות שיש בהן קונספט התואם למטרת יום הגיבוש – שהוא יצירת גיבוש חברתי בין כולם. משום כך פעילויות הגיבוש צריכות לכלול משחקי חברה, תחרויות, אתגרים, פעילויות קבוצתיות ואלמנטים אחרים בהם העובדים יבצעו דברים יחד כקבוצה אחת תוך שיתוף פעולה והנאה.

באילו מקומות אפשר לערוך ימי גיבוש לעובדים?

ימי גיבוש לחברות הם גדולים ומורכבים יותר לעומת ימי גיבוש וכיף לעסקים קטנים, כיוון שחברות כוללות בדרך כלל צוות גדול של עובדים להם צריך לארגן יום גיבוש מתאים מבחינת כמות משתתפים וקונספט. משום כך ימי הגיבוש יכולים להתקיים בכל מקום גדול ומרווח המסוגל להכיל כמות גדולה של אנשים, בין אם מדובר על מקום סגור ומקורה או מקום פתוח בחיק הטבע.

מה עדיף – יום גיבוש במשרד או בחוץ?

החלק המרכזי של יום הגיבוש הוא לרוב האטרקציה החברתית בה המשתתפים לוקחים חלק, ולכן לפני שמתכננים יום גיבוש לחברה יש להחליט היכן לערוך אותו – בשטח פתוח בחוץ או במשרדים של החברה. מצד אחד יום גיבוש בתוך המשרד (אם בחדר ישיבות גדול או חלל מרכזי בלובי) יעניק נוחות לכל העובדים מבחינת הגעה, אך מצד שני יהיה להם קשה מעט להשתחרר מהחשיבה והחזות המקצועית כיוון שהם נמצאים במקום עבודתם.

לכן בחירה ביום גיבוש שייערך במקום פתוח וניטרלי מחוץ משרד יכולה להיות החלטה טובה יותר, כיוון שכך העובדים ירגישו מעט יותר משוחררים ויוכלו להתאוורר משגרת העבודה ומהאווירה המקצועית השוררת במשרדים. תכנון יום גיבוש שכזה עשוי להיות מעט מאתגר ומורכב, ולכן כדאי ליישם מספר טיפים שיסייעו לארגן את יום הגיבוש בצורה יעילה וטובה.

כיצד לארגן יום גיבוש לחברה?

תכנון נכון ויעיל של ימי גיבוש לחברות צריך להתבצע על פי כמה שלבים מרכזיים:

  • לוקיישן – קודם כל יש לבחור את המקום בו יום הגיבוש ייערך, בין אם מדובר על משרדי החברה או מקום ניטרלי מחוץ למשרד, וכך בהתאם לארגן את הדברים הנוספים לאירוע.
  • הסעה – כאשר יום הגיבוש מתוכנן להיערך מחוץ למשרד, רצוי לארגן הסעה מסודרת לעובדים שתיקח ותחזיר אותם למקום העבודה אליו הם רגילים להגיע וגם לחזור ממנו הביתה לאחר יום הגיבוש.
  • אטרקציה – כאמור, האטרקציה החברתית של יום הגיבוש היא החלק המרכזי של היום, ולכן חשוב לבחור אטרקציה איכותית שתענה על המטרה של גיבוש הצוות בצורה מהנה וחווייתית.
  • קייטרינג – כיוון שיום הגיבוש צפוי להימשך מספר שעות, חשוב לדאוג לעובדים לאוכל טעים ומשביע שיוגש להם במהלך היום. ניתן להזמין חברת קייטרינג המתמחה בהכנת מגשי אוכל מסודרים שיכולים להישמר ולהיאכל גם כשנמצאים בחיק הטבע.
  • מקום לינה – במידה ויום הגיבוש מתוכנן להיות במשך יום שלם כולל לילה, יש לדאוג למקום לינה בו העובדים יוכלו להתארח. חלק זה עשוי לייקר כמובן את העלויות הכוללות של יום הגיבוש, ולכן יש להחליט מראש האם בוחרים באפשרות הזו.

באיזה תדירות כדאי לארגן ימי גיבוש לחברות וארגונים?

על פניו נראה כי תכנון ימי גיבוש לעובדים עשוי להיות מורכב ומאתגר, במיוחד אם מדובר על יום גיבוש לחברה המונה מספר גדול של עובדים. למרות זאת יש לזכור כי ימי הגיבוש מוכרחים להיות אירועים קבועים ולא חד פעמיים, כיוון שהעובדים זקוקים לחוויה חברתית מגבשת ומשוחררת בכל תקופת זמן בה הם עובדים בחברה.

אין זה אומר כי כל יום גיבוש שמתכננים לעובדים מוכרח להיות מושקע ולהסתכם בהוצאות גדולות, אלא מספיק לתכנן אפילו יום גיבוש של כמה שעות בחיק הטבע הכולל טיולים רגליים, טיולי ג'יפים, שייט קיאקים או אפילו ימי גיבוש הכוללים הצגות, סרטים, מופעי סטנד אפ או סדנאות מעשיות חווייתיות שיעצימו את הקשרי החברתיים והמקצועיים בין העובדים.

תכנון ימי גיבוש איכותיים עם חברה מקצועית

רעיונות לימי גיבוש לחברות יש בשפע, אך כדי למצוא את הרעיון האיכותי והמתאים ביותר למאפיינים של צוות העובדים רצוי להיעזר בשירותיה של חברה מקצועית המתמחה בתכנון ימי גיבוש לצוות עובדים גדול.

לפרסום כתבה, השאירו פרטים

ימי גיבוש לחברות

אתם עוד מתלבטים? צרו עמנו קשר!

רוצים לארגן יום גיבוש לצוות?
לא בטוחים מה הכי מתאים לכם?
אנחנו פה בשביל לעזור!!!

השאירו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם